Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin i Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na uroczyste rozpoczęcie realizacji programu „Lublin ekumeniczny. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)”, połączone z promocją monografii naukowej: „Lublin. Miasto zgody religijnej. Ekumenizm w historii, teologii, kulturze” pod redakcją Sławomira Pawłowskiego SAC i Sławomira Jacka Żurka. Spotkanie rozpocznie się się 28 lutego 2018 r. o godz. 18.00 na Zamku Lubelskim.

Rozpoczyna się kolejna edycja Akademii Młodych Humanistów. W piątej turze do programu uniwersyteckiego tutoringu dołączy 84 najzdolniejszych uczniów z całej Lubelszczyzny. Będą oni mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, wykładach i konwersatoriach, które poprowadzą pracownicy naukowi KUL. Zajęcia rozpoczną się 28 lutego 2018 r.

VIII Konkurs OratorskiKatedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL zapraszają studentów na VIII Ogólnopolski  Międzyuczelniany Konkurs Oratorski, który odbędzie się 15 marca 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031 (Aula Muzykologii) o godz. 14.00.

Konkurs jest przeznaczony dla studentów. Zgłoszenia można przesyłać do 11 marca 2018 r. na adres: konkurs.oratorski.kul@gmail.com

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa – Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeumMuzeum KUL zaprasza na wystawę "Ars e cella. W oczekiwaniu na nowe muzeum", na której prezentowane będą nowożytne rzeźby ołtarzowe oraz malarstwo religijne i rodzajowe. Wystawa będzie czynna 27 lipca – 31 sierpnia 2020.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl