„Społeczna potrzeba pamięci. Osoba i dzieło Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej oraz Katedra Pedagogiki Rodziny, a także Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Towarzystwo Naukowe KUL zapraszają na uroczystą promocję książki „Społeczna potrzeba pamięci. Osoba i dzieło Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”, która odbędzie się 13 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Ratuszu (plac Łokietka 1).

Zaproszenie

Filozoficzne implikacje idei stworzenia świata według św. Tomasza z AkwinuW ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Filozoficzne implikacje idei stworzenia świata według św. Tomasza z Akwinu" i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 13 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Wstęp wolny

Godziny otwarcia Muzeum KUL

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.