„Społeczna potrzeba pamięci. Osoba i dzieło Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”Katedra Pedagogiki Chrześcijańskiej oraz Katedra Pedagogiki Rodziny, a także Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Towarzystwo Naukowe KUL zapraszają na uroczystą promocję książki „Społeczna potrzeba pamięci. Osoba i dzieło Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia”, która odbędzie się 13 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Ratuszu (plac Łokietka 1).

Zaproszenie

Filozoficzne implikacje idei stworzenia świata według św. Tomasza z AkwinuW ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Filozoficzne implikacje idei stworzenia świata według św. Tomasza z Akwinu" i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK.

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 13 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Wstęp wolny

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.