Finałowy etap  Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" odbędzie się 22 marca 2018 r. Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości.

21.03.2018 - 22.03.2018

Flesz Akademicki

Flesz AkademickiW czwartek 22 marca 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.