seminarium „Encyklika Jana Pawła II Veritatis splendor a postprawdy w dzisiejszym świecie”Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II oraz Instytut Jana Pawła II KUL zapraszają na otwarte seminarium „Encyklika Jana Pawła II Veritatis splendor a postprawdy w dzisiejszym świecie”, które odbędzie się 24 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Światowe Dni Młodzieży 2018Światowe Dni Młodzieży to nie tylko cykliczne spotkania młodych z całego świata, ale również obchody diecezjalne, które mają miejsce co roku w Niedzielę Palmową. Tym razem na hasło spotkania Papież Franciszek wybrał fragment z ewangelii Św. Łukasza: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Obchody rozpoczną się w piątek 23 marca 2018 r., a w ich ramach w niedzielę 25 marca o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (aula CTW-408) odbędzie się koncert zespołu Full Power Spirit.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

VIII Ogólnopolski Konkurs Logiczny. ZaproszenieWydział Filozofii zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Logicznym.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się corocznie w dwóch etapach. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 1 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie Konkursu konkurslogiczny.kul.pl.

20200226_162203_0000 Koło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 52. Tydzień Eklezjologiczny który odbędzie się w dn. 2-4 marca 2020 r. Tegoroczne hasło brzmi "Spory w Kościele". Wydarzenie odbędzie się w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.