seminarium „Encyklika Jana Pawła II Veritatis splendor a postprawdy w dzisiejszym świecie”Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II oraz Instytut Jana Pawła II KUL zapraszają na otwarte seminarium „Encyklika Jana Pawła II Veritatis splendor a postprawdy w dzisiejszym świecie”, które odbędzie się 24 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Światowe Dni Młodzieży 2018Światowe Dni Młodzieży to nie tylko cykliczne spotkania młodych z całego świata, ale również obchody diecezjalne, które mają miejsce co roku w Niedzielę Palmową. Tym razem na hasło spotkania Papież Franciszek wybrał fragment z ewangelii Św. Łukasza: „Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Obchody rozpoczną się w piątek 23 marca 2018 r., a w ich ramach w niedzielę 25 marca o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy KUL (aula CTW-408) odbędzie się koncert zespołu Full Power Spirit.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni