05.04.2018 - 06.04.2018

Wykład "Jak widzą niewidomi?"

Jakiego koloru jest wiatr? Czy kamień wygląda tak samo jaki jest w dotyku? Jak śnią niewidomi? Jak widzą niewidomi?  Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL serdecznie zaprasza na wykład Profesora Bogusława Marka, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Gmachu Głównym, sala GG-213.

KOngres HispanistówKatedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na II Kongres Hispanistów „Pomiędzy Wschodem a Zachodem”, którego tematem będą „Polscy misjonarze w krajach języka hiszpańskiego. Historia, współczesność, perspektywy”. Kongres odbędzie się 5-6 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113. W Kongresie udział zapowiedział J.E. Alberto Salas Barahona, Ambasador  Peru.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.