Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapraszają na konferencję naukową „Szara strefa a ubezpieczenia społeczne – aspekty ekonomiczne, społeczne, etyczne”, która odbędzie się 12-13 kwietnia w sali 114 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Pierwszego dnia konferencji, o godz. 14.00, będzie miało miejsce uroczyste nadanie sali obrad konferencji (CTW-114) imienia prof. Zyty Gilowskiej. W uroczystości weźmie udział Minister Finansów prof. Teresa Czerwińska.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104.

Program pielgrzymki:

• 5.30–  wyjazd  autokaru z KUL (sprzed frontonu Gmachu Głównego)
  • 11.00 – Adoracja w kaplicy Wieczystej Adoracji
  • 12.00 –  Msza święta  z aktem zawierzenia KUL Miłosierdziu Bożemu - Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 13.30 – obiad – Dom Duszpasterski  przy Sanktuarium
  • 15.00 – Koronka  do Miłosierdzia Bożego – Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego –kaplica dolna św. s. Faustyny
  • 16.30 – przejazd do Centrum Jana Pawła II
  • 18.00 – wyjazd z Krakowa

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Zaproszenie_OL_PTS_25 Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Nauk Socjologicznych KUL zapraszają na seminarium, które odbędzie się w ramach International Academic Weeks pt. Badania społeczne w rzeczywistości (post)pandemicznej.

Przeprowadzanie badań w rzeczywistości (post)pandemicznej – przy obowiązujących obostrzeniach, zasadach dystansu społecznego, zakazach organizacji zgromadzeń, w warunkach zaostrzonego rygoru sanitarnego – to duże wyzwanie nie tylko dla młodych adeptów badań społecznych, ale także dla osób mających już wieloletnie doświadczenie badawcze. Techniki dotąd sporadycznie wykorzystywane jak np. wywiady poprzez narzędzia do komunikacji zdalnej, webankiety, analizy jakościowe mediów społecznościowych, dzisiaj stają się głównymi sposobami działań badawczych. Seminarium to okazja do spotkania i dyskusji o tym, jak dzisiaj realizować badania społeczne, gdy umówienie spotkania badacza i badanego jest jeszcze trudniejsze niż wcześniej. Warto oddać głos osobom, które mierzyły się ze wspomnianymi okolicznościami w realizacji swoich projektów badawczych i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2021 r. (piątek) o godz. 12.00 na platformie Zoom.

Link do spotkania

Meeting ID: 979 4714 9038

Passcode: 666495

205655232_162808772570385_3678547307829814787_n  Już w najbliższy piątek, 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 zapraszamy na dyskusję w ramach Konferencji o Przyszłości Europy, pt. What European Foreign Policy in times of COVID-19? organizowaną przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundację Konrada Adenauera w Polsce  oraz Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA oraz w ramach kolejnych Seminariów Adenauera.  Wydarzenie odbędzie się w formie online na platformie Zoom.

ID do zooma: 986 2894 0319.