15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów. Krzysztof Meissner - profesor, marzyciel nadzwyczajny będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 11.30.

Uczucia macierzyńskie? A a może endorfiny i oksytocyna? Co mają wspólnego miłość i serotonina? A do tego jeszcze DNA, RNA i szczypta znakomitych emocji.

Prof. Magdalena Fikus, znakomita biochemik i popularyzatorka nauki, będzie gościem pierwszego dnia LX Tygodnia Filozoficznego. Zapraszamy do Centrum Transferu wiedzy, aula CTW-113 w poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00.

Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia.

Leszek Mądzik

Zapraszamy na wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie towarzyszące LX Tygodniowi Filozoficznemu - Faktura czasu. Wystawa fotografii Leszka Mądzika. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Wydział Filozofii KUL i Polskie Towarzystwo Filozoficzne Oddział w Lublinie zaprasza na debatę "Blaski i cienie naturalizmu". W debacie udział wezmą prof. dr hab. Jan Woleński oraz prof. dr hab. Jacek Wojtysiak. Debata jest częścią LX Tygodnia Filozoficznego. Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2018 r. o godz. 18.15 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Prowadzenie prof. dr hab. Marek Hetmański.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni