Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Oddział Regionalny KRUS w Lublinie zapraszają na debatę "Zmiany na polskiej i lubelskiej wsi po roku 1990 - rola instytucji otoczenia rolnictwa", która odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 623.  Debatę poprzedzi otwarcie wystawy „Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w retrospektywie” w holu Kolegium Jana Pawła II o godz. 11.45.

Niepełnosprawni są wśród nasWydział Nauk Humanistycznych oraz KUL CAN zapraszają na panel dyskusyjny „KUL – uniwersytet otwarty dla wszystkich. Niepełnosprawni są wśród nas”, który odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w Gmachu Głównym, sala GG-47.

Obrazy świata w średniowieczuCzy paradoks może prowadzić do stwierdzenia o istnieniu Boga? Jaki był potoczny, naukowy i filozoficzny obraz świata w średniowieczu? Jak w relację Bóg-człowiek wpisać problem przeznaczenia? W drugim dniu LX Tygodnia Filozoficznego zapraszamy na cykl wykładów potocznych, naukowych, filozoficznych i teologicznych obrazach świata w średniowieczu. Zapraszamy do Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113 we wtorek, 17 kwietnia 2018 r., o godz. 09.00.

Wykłady transmitujemy online

50 Tydzien EklezjologicznyNaukowe Teologów zaprasza na 50. Jubileuszowy Tydzień Eklezjologiczny, który odbędzie się 16-20 kwietnia 2018 r.

Jakie seminarium na dzisiejsze czasy?Instytut Teologii Duchowości KUL zaprasza na międzynarodowe sympozjum "Jakie seminarium diecezjalne na nasze czasy?" w ramach XLI Dni Duchowości, które odbędzie się 16-17 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy,aula CTW-114.

Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza na XXV Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych Aktualia 2018, która odbędzie się 16-18 kwietnia 2018 r. pod hasłem: „Chcesz o tym porozmawiać?”.

15.04.2018 - 20.04.2018

LX Tydzień Filozoficzny

Tydzień Filozoficzny to jedno z najstarszych wydarzeń odbywających się na Wydziale Filozofii. Tydzień, który organizuje Koło Filozoficzne Studentów KUL, w tym roku odbędzie się już po raz 60.w dniach 16-20 kwietnia 2018 r.

Wędrując różnymi drogami, najczęściej z teatrem spotykam znaki, które prowadzą na ścieżki, których zwieńczenie bardziej przeczuwam niż jestem pewien. Zobaczony obraz nie potrzebuje deformacji, stylizacji czy udziwnienia. Nosi w sobie prawdę, której pragnienie dostrzeżenia jest sensem tworzenia.

Leszek Mądzik

Zapraszamy na wyjątkowe i bezprecedensowe wydarzenie towarzyszące LX Tygodniowi Filozoficznemu - Faktura czasu. Wystawa fotografii Leszka Mądzika. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.