22.04.2018 - 23.04.2018

Dzień Hiszpański na KUL

kul_plakat_2018_DZIEN_HISZPANSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. początek o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W programie przewidziano m.in. prelekcje poświęcone hiszpańskiej kulturze i kontaktom hiszpańsko-polskim, inscenizacja sztuki "Sędzia rozwodów" czy koncert flamenco.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.