22.04.2018 - 23.04.2018

Dzień Hiszpański na KUL

kul_plakat_2018_DZIEN_HISZPANSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. początek o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W programie przewidziano m.in. prelekcje poświęcone hiszpańskiej kulturze i kontaktom hiszpańsko-polskim, inscenizacja sztuki "Sędzia rozwodów" czy koncert flamenco.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Wykład Fundacja Kościuszkowska u progu 100-lecia, początki i wyzwania współczesności 5 marca 2020 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa będzie Marek Skulimowski – Prezes Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, który wygłosi wykład „Fundacja Kościuszkowska u progu 100-lecia, początki i wyzwania współczesności”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.