24.04.2018 - 27.04.2018

Akcja "Czytanie z kawą"

akcja_kawa_031Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna, Teologiczno-Filozoficzna oraz Wypożyczalnia będą otwarte od 9.00 do 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

plakat_47.dni_spoleczne_planKoło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 47. Dni Społeczne podejmujące zatytułowane  "W cieniu współczesności - przestępczość XXI wieku", które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Konferencja podejmie problemy przestępczości zorganizowanej,
cyberprzestępczości, reprywatyzacji, zielonej kryminologii, łamania prawa autorskiego czy więziennictwa. Wśród gości znajdują się  badacze społeczni, kryminolodzy, reprezentanci służb policyjnych i śledczych, aktywiści społeczni.

Dni Społeczne to cykliczna konferencja, z niemal 50-letnią historią, organizowana przez Koło Studentów Socjologii KUL. W trakcie spotkań poruszane są aktualne tematy z życia politycznego, społecznego i kulturalnego.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .