W dniu 8 maja 2018 r. z okazji jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Senacie RP odbędzie się konferencja naukowa poświęcona historii KUL - pierwszego uniwersytetu w Lublinie i zarazem pierwszej uczelni otwartej w wolnej Polsce oraz związanym z nią wybitnym postaciom, które wywarły doniosły wpływ na życie społeczne, polityczne i kulturalne Polski. Konferencję otworzy marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.