10.05.2018 - 11.05.2018

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 11 do 13 maja 2018 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim.

W ramach kampanii Dni Otwarte Funduszy Europejskich zapraszamy 11 maja 2018 r. do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Dział Projektów Międzynarodowych i Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji.

kiermasz_ksiazki_maj2018_a3Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na Majowy kiermasz książki, który odbędzie się w dniu 11 maja 2018 r. w godz. 9.00 - 19.00. Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Bibliotek.

W ofercie kiermaszu znajdować się będą książki za symboliczną złotówkę oraz cenniejsze egzemplarze. Ponadto znajdą się publikacje nowe oraz starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu, na początku XX wieku. Poza książkami polskojęzycznymi będzie możliwość nabycia publikacji napisanych w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Kiermasz odbędzie się na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej KUL przy ul. Chopina 27.

Biotechnologiczne Stowarzyszenie Edukacyjne "BIOMED - LUBLIN", Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL oraz Koło Studentów Biotechnologii KUL zapraszają na wydarzenie "70-lecie walki z gruźlicą na Lubelszczyźnie z zastosowaniem obowiązkowych szczepień Bacillus calmatte'a guérina", które odbędzie się 11 maja 2018 r. o godz. 10.00, w auli głównej Instytutu Biotechnologii KUL, sala B - 008.  Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy tematyczne oraz pokazy historycznych technik produkcji leków metodami ręcznymi i półautomatycznymi.

Szczegółowy program

Ogólnopolska Pielgrzymka AkademickaJuż 11 i 12 maja 2018 r. po raz 82 na Jasną Górę przybędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Kocham, więc jestem”. Wśród zaproszonych gości są: abp Grzegorz Ryś, który wygłosi konferencję wprowadzającą, a także Brygida Grysiak i  Andrzej Lewek, których wystąpienia będą poświęcone, odpowiednio, duchowości kobiety i mężczyzny.  Z okazji jubileuszu 100-lecia KUL uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik, a jedną z konferencji wygłosi również Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński. Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje wyjazd na pielgrzymkę grupy studenckiej (dwa dni) oraz akademickiej dla pracowników i studentów (jeden dzień). Zapisy u ojców duszpasterzy oraz w  sekretariacie Duszpasterstwa. Koszt 60 zł.

Biblioteka Klasyczna Wydziału Filozofii KULW ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zatytułowanego "(Do)wolność czytania" Wydział Filozofii KUL i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na prezentację dwóch tomów, które jako pierwsze ukazały się w serii Biblioteka Klasyczna Wydziału Filozofii KUL:

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.