wyklad_ChwistekMuzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL serdecznie zapraszają na kolejny wykład towarzyszący wystawie: „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała, która eksponowana jest w Muzeum KUL. Wykład wygłosi dr Marcin Pastwa (Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej KUL), a jego bohaterem będzie Zbyt wiele rzeczywistości - Leon Chwistek i Formiści. Wydarzenie odbędzie się 14 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

Wydział Filozofii zaprasza na Otwarte Seminarium w ramach Wykładów im. Stanisława Kamińskiego. Seminarium "Why computer science needs philosophy?" poprowadzi prof. Barry Smithjeden z najbardziej wpływowych współczesnych filozofów, a odbędzie się ono w poniedziałek, 14 maja 2018 r. o godz. 13.30 W Gmachu Głównym, sala  GG-208.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Applied Ontology. An Introduction  odbędzie się w dniach 14-18 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor Barry Smith (Department of Philosophy - University at Buffalo, USA).

Szczegóły na stronie www Stanisław Kamiński Memorial Lectures.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.