Katedra Mikrostruktur Społecznych i Współczesnych Teorii Socjologicznych KUL, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH w Warszawie, The Armenian Marketing Association i Fundacja Edukacyjna "Transformacje" zapraszają na  XIX Międzynarodową Konferencję Naukową "Nowe problemy e-gospodarki i e - społeczeństwa". Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 maja 2018 r. w Nałęczowie (ul. Paderewskiego 10, CSW Energetyk).

chrzanowski_probono_maj21 maja 2018 r. o godz. 11.00 gościem KUL będzie Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego prof. Marek Chrzanowski, który w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład  „Współczesne zagrożenia rynku finansowego w Polsce”. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Aristotle. Ffrom Physics to Metaphysics odbędzie się 21-25 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor John Dudley (Department of Philosophy, Université Catholique de Louvain).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

Wykład Fundacja Kościuszkowska u progu 100-lecia, początki i wyzwania współczesności 5 marca 2020 r. kolejnym gościem KUL w ramach cyklu Pro publico bono - Kultura człowieka i społeczeństwa będzie Marek Skulimowski – Prezes Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku, który wygłosi wykład „Fundacja Kościuszkowska u progu 100-lecia, początki i wyzwania współczesności”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.30 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

kul_plakat_2020_debaty_dyplomatyczne Wydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana , który wygłosi wykład zatytułowany "Wspólnota Narodów Europy według Roberta Schumana".

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2020 r. o godz. 11.40 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

kul_plakat_2020_zimmermann Rektor i Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Reinhardowi Zimmermannowi, która odbędzie się w poniedziałek 16 marca 2020 r., o godz. 11.00, w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

21_rowley  Katedra Filologii Celtyckiej oraz Ambasada Irlandii zapraszają na cykl wykładów otwartych o historii i kulturze Irlandii Understanding Ireland. Dwudziesty  pierwszy wykład w cyklu, zatytułowany "Designing for Modernity: An Overview of Irish Architecture of the Twentieth Century" wygłosi dr Ellen Rowley  (University College Dublin, Irlandia) 16 marca 2020 r. o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

kul_plakat_2020_konwersatorium3 Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dr. hab. Marka Chmielewskiego (kierownik Katedry Teologii Duchowości Systematycznej i Praktycznej KUL) zatytułowany „Autotranscendencja jako podstawa duchowości w myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 18 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).