kul_plakat_2018_LITERATUTAWydział Nauk Humanistycznych, Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Literatura a religia. Tradycja badawcza i jej reinterpretacje". Wydarzenie odbędzie się w dn. 22 - 23 maja 2018 r. o godz. 10.00 (22.05) i godz. 9.00 (23.05) w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 56.

Katedra Pedagogiki Rodziny, Koło Naukowe Doktorantów Pedagogiki KUL zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową "Życie jako wartość. Konteksty interdyscyplinarne", która odbędzie się 22 maja 2018 r. w budynku Instytutu Pedagogiki, sala DMMIII - 137 (ul. Droga Męczenników Majdanka 70). Początek wydarzenia o godz. 9.30.

Program

Wykład "Czy ukrytość Boga jest prawdziwym problemem?"W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Czy ukrytość Boga jest prawdziwym problemem?" i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłoszą ks. dr Miłosz Hołda (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) i ks. dr Marek Dobrzeniecki (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie).

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 22 maja 2018 r., o godz. 16.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Temat nawiązuje do  argumentu kanadyjskiego filozofa Johna Schellenberga za ateizmem z ukrytości Boga (hidenness argument). Argument ten jest szeroko dyskutowany w najnowszej filozofii religii.

Wstęp wolny

Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczna edycja wykładów pt. Aristotle. Ffrom Physics to Metaphysics odbędzie się 21-25 maja 2018 r., a poprowadzi ją Professor John Dudley (Department of Philosophy, Université Catholique de Louvain).

Szczegóły na stronie www Jacek Woroniecki Memorial Lectures.

plakat konferencji ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”Kwestia LGBT, aborcja, postulaty dekanonizacji św. Jana Pawła II to tylko niektóre przejawy wojny kulturowej, która na naszych oczach toczy się w Polsce. Jak powinien w tej sytuacji zachować się Kościół? Odpowiedzi na to pytanie będą poszukiwać uczestnicy konferencji online ,,Kościół wobec wojny kulturowej. Dialog – apologia – krytyka – działanie”, na którą 25 listopada 2020 zaprasza Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL.

Dostęp do konferencji

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

Program