duchowosc_ziemi_swietej_plakat_2018_23_05_20181Instytut Nauk Biblijnych oraz Instytut Teologii Duchowości KUL zapraszają na kolejne sympozjum z cyklu "Duchowość Ziemi Świętej" zatytułowane "Mistrz - uczeń", które odbędzie się 29 maja 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031 o godz. 14.00.

kul_plakat_2018_konwersatorium1.[1]Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład ks. prof. dr hab. Stanisława Dziekońskiego Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Uniwersytet katolicki. Między sacrum a profanum". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 29 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's ThoughtWydział Filozofii zaprasza na cykl wykładów gościnnych "Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's Thought", które w dniach 28-30 maja 2018 r. wygłosi Prof. Eduardo J. Echeverria (Detroit, USA). Wykłady rozpoczynają się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

Strona konferencji

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.