duchowosc_ziemi_swietej_plakat_2018_23_05_20181Instytut Nauk Biblijnych oraz Instytut Teologii Duchowości KUL zapraszają na kolejne sympozjum z cyklu "Duchowość Ziemi Świętej" zatytułowane "Mistrz - uczeń", które odbędzie się 29 maja 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C - 1031 o godz. 14.00.

kul_plakat_2018_konwersatorium1.[1]Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład ks. prof. dr hab. Stanisława Dziekońskiego Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego "Uniwersytet katolicki. Między sacrum a profanum". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 29 maja 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's ThoughtWydział Filozofii zaprasza na cykl wykładów gościnnych "Christian Anthropology and Sexual Ethics in Karol Wojtyła's Thought", które w dniach 28-30 maja 2018 r. wygłosi Prof. Eduardo J. Echeverria (Detroit, USA). Wykłady rozpoczynają się o godz. 10.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.