zoty_dyplom_wtWydział Teologii KUL zaprasza na uroczystość wręczenia Złotego Dyplomu Wydziału  Teologii KUL JE ks. abp. Zbigniewowi Stankiewiczowi - Metropolicie Rygi. Wydarzenie odbędzie się 9 czerwca 2018 r. o godz. 11.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031.

Absolwenci filologii polskiej KUL (1971-1976) zapraszają na spotkanie z książką "Michał Sytnik polonista", które odbędzie się 9 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w Katedrze Języka Polskiego w Gmachu Głównym, sala GG -17.

07.06.2018 - 09.06.2018

Światowy Zjazd Absolwentów KUL

Zjazd AbsolwentówJednym z głównych punktów obchodów jubileuszu 100-lecia KUL będzie Światowy Zjazd Absolwentów KUL (8-9 czerwca 2018 r.). Będzie to oczywiście okazja do spotkania z gronie przyjaciół i znajomych ze studiów, ale w programie Zjazdu znalazło się wiele interesujących punktów m.in. wykłady, koncerty, wystawy czy spotkania autorskie. Nie zabraknie również urodzinowego tortu. Zjazd rozpocznie się obchodami Święta Patronalnego KUL.  Rejestrację na Zjazd już zakończyliśmy, ale większość wydarzeń zjazdowych ma charakter otwarty.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.