03-2018_afisz_OPUS-MAGNUM_480x680mm_100szt2Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński  zaprasza w niedzielę 10 czerwca 2018 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji Święta Patronalnego KUL, z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi:  Beata Bilińska. Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 19.00, wstęp wolny.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL