20.06.2018 - 21.06.2018

Flesz Akademicki

Flesz AkademickiW czwartek 21 czerwca 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany ostatni przed wakacjami odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

W podróży z(a) pasją żonglowaniaUniwersytet Otwarty KUL zaprasza na ostatni przed wakacjami pokaz slajdów "W podróży z(a) pasją żonglowania" w ramach cyklu spotkań podróżniczych "Otwarci na świat". Przewodnikiem podróży będzie Mirek Urban, a spotkanie odbędzie się w czwartek 21 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-110.

Obóz Duszpasterstwa Akademickiego 2018Duszpasterstwo Akademickie KUL organizuje obóz studencki w miejscowości Małe Ciche w Tatrach w terminie 1-11 września 2018 r. Termin zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2018 r.

15.06.2018 - 22.06.2018

Wystawa "Sztuka neosakralna"

Sztuka neosakralnaWydział Nauk Humanistycznych, Instytut Filologii Polskiej oraz Uniwersytet Otwarty KUL zapraszają na spotkanie ze sztuką litewskiego artysty Krzysztofa Sokolovskiego. Wystawa "Sztuka neosakralna" prezentowana jest w Atrium Collegium Norwidianum KUL do piątku 22 czerwca 2018 r.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.