28.06.2018 - 02.07.2018

XII Warsztaty Filozofii Przyrody

Sekcja Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na XII Warsztaty Filozofii Przyrody.

Warsztaty odbędą się w Domu Pracy Twórczej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r.

Właśnie ukazała się wersja 3.4 ontologii Schema.org tworzonej przez Google w kooperacji z takimi firmami jak Microsoft, Yahoo czy Yandex. Miło nam poinformować, że w najnowszej wersji Schema.org znajdziemy ontologię dziedziny motoryzacji utworzoną m.in. przez pracownika Wydziału Filozofii KUL dra hab. Roberta Trypuza.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.