28.06.2018 - 02.07.2018

XII Warsztaty Filozofii Przyrody

Sekcja Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zaprasza na XII Warsztaty Filozofii Przyrody.

Warsztaty odbędą się w Domu Pracy Twórczej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym w dniach 28 czerwca – 1 lipca 2018 r.

Właśnie ukazała się wersja 3.4 ontologii Schema.org tworzonej przez Google w kooperacji z takimi firmami jak Microsoft, Yahoo czy Yandex. Miło nam poinformować, że w najnowszej wersji Schema.org znajdziemy ontologię dziedziny motoryzacji utworzoną m.in. przez pracownika Wydziału Filozofii KUL dra hab. Roberta Trypuza.

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.