madzik-wystawa-s2-1W ramach obchodów Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry zapraszamy na otwarcie plenerowej wystawy fotografii Leszka Mądzika "Sacrum miejsca", które odbędzie się 21 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

Wystawa będzie otwarta do 31 sierpnia 2018 r.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL