wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

plakat_2021_26VIRektor KUL zaprasza wszystkich Pracowników, Studentów, Absolwentów, Emerytowanych Pracowników oraz Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na XI Ogólnouniwersytecką Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, która odbędzie się 26 czerwca br. Koszt pielgrzymki 50 zł.

Zapisy i wpłaty w Kancelarii Ogólnej KUL, pok. GG-104 w godz. 8.00-15.00, tel. 81/44 54 104.

Program pielgrzymki:

• 5.30–  wyjazd  autokaru z KUL (sprzed frontonu Gmachu Głównego)
  • 11.00 – Adoracja w kaplicy Wieczystej Adoracji
  • 12.00 –  Msza święta  z aktem zawierzenia KUL Miłosierdziu Bożemu - Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 13.30 – obiad – Dom Duszpasterski  przy Sanktuarium
  • 15.00 – Koronka  do Miłosierdzia Bożego – Bazylika Bożego Miłosierdzia
  • 15.30 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego –kaplica dolna św. s. Faustyny
  • 16.30 – przejazd do Centrum Jana Pawła II
  • 18.00 – wyjazd z Krakowa

16.06.2021 - 02.07.2021

Letnia sesja egzaminacyjna

egzaminOd 17 czerwca do 1 lipca 2021 r. trwać będzie letnia sesja egzaminacyjna.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

International Academic WeeksInstytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza do udziału w „International Academic Weeks". W programie znaleźć można wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących efekty międzynarodowej współpracy naukowej Instytutu - konferencje, spotkania, wykłady, seminaria. Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch częściach, w dniach: 21-25 czerwca oraz 20-24 września 2021 roku.

Program

Konferencja „Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej”„Cyfrowa przyszłość społeczeństw i gospodarek Europy Środkowej i Wschodniej” to temat XX Międzynarodowej Konferencji Naukowej online, której jednym z organizatorem jest Instytut Nauk Socjologicznych KUL. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-23 czerwca 2021 roku.

Happening studentów architektury krajobrazu „barierka lubelska”W krajobraz polskich miast i miejscowości wrosły barierki. Czy rzeczywiście wszystkie są potrzebne? A może niektóre są zbędne i jedynie szpecą otoczenie?  Na problem chcą zwrócić uwagę studenci architektury krajobrazu z Koła Naukowego „Krajobraz i Przestrzeń" KUL, którzy w środę, 23 czerwca 2021, o godz. 10.30 organizują happening „barierka lubelska”.