Pamięć ZagładyMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową: „Pamięć Zagłady w polsko- i niemieckojęzycznej literaturze autorek i autorów drugiego i trzeciego pokolenia post-Szoa”. Konferencja, współorganizowana przez Uniwersytet Europejski Viadrina, odbędzie się w dniach 14-15 września 2018 r. w sali 56 Centrum Transferu Wiedzy KUL. Obrady konferencyjne poprzedzi spotkanie literackie z Piotrem Pazińskim w „Ośrodku Brama Grodzka – Teatrze NN”, 13 września o godz. 19.00 (prowadzenie: Sławomir Jacek Żurek).

12.09.2018 - 14.09.2018

X Konferencja Adeptów Fizjologii

Już po raz dziesiąty odbędzie się Konferencja Adeptów Fizjologii, której temat brzmi: "Homeostaza – mikrobiom – ksenobiotyki".  Jubileuszowa konferencja będzie miała miejsce 13-14 września 2018 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, a w  gronie organizatorów ze strony KUL znalazły się Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej i Elektronowej ICBN, Katedra Fizjologii Zwierząt i Toksykologii oraz Wydziałowa Pracownia Mikroskopii Elektronowej i Ultrastruktury.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II będzie gościł dziekanów, prodziekanów oraz przedstawicieli wydziałów prawa i administracji osiemnastu polskich uniwersytetów. Wezmą oni udział w Ogólnopolskim Zjeździe Dziekanów Wydziałów Prawa Uczelni Publicznych, który odbędzie się 12-14 września 2018 r. Miejscem obrad będzie Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Program Zjazdu, w tym szczególnym roku, będzie dotyczył problemów związanych z wejściem w życie Ustawy 2.0. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.