Pamięć ZagładyMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową: „Pamięć Zagłady w polsko- i niemieckojęzycznej literaturze autorek i autorów drugiego i trzeciego pokolenia post-Szoa”. Konferencja, współorganizowana przez Uniwersytet Europejski Viadrina, odbędzie się w dniach 14-15 września 2018 r. w sali 56 Centrum Transferu Wiedzy KUL. Obrady konferencyjne poprzedzi spotkanie literackie z Piotrem Pazińskim w „Ośrodku Brama Grodzka – Teatrze NN”, 13 września o godz. 19.00 (prowadzenie: Sławomir Jacek Żurek).

12.09.2018 - 14.09.2018

X Konferencja Adeptów Fizjologii

Już po raz dziesiąty odbędzie się Konferencja Adeptów Fizjologii, której temat brzmi: "Homeostaza – mikrobiom – ksenobiotyki".  Jubileuszowa konferencja będzie miała miejsce 13-14 września 2018 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, a w  gronie organizatorów ze strony KUL znalazły się Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej i Elektronowej ICBN, Katedra Fizjologii Zwierząt i Toksykologii oraz Wydziałowa Pracownia Mikroskopii Elektronowej i Ultrastruktury.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II będzie gościł dziekanów, prodziekanów oraz przedstawicieli wydziałów prawa i administracji osiemnastu polskich uniwersytetów. Wezmą oni udział w Ogólnopolskim Zjeździe Dziekanów Wydziałów Prawa Uczelni Publicznych, który odbędzie się 12-14 września 2018 r. Miejscem obrad będzie Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Program Zjazdu, w tym szczególnym roku, będzie dotyczył problemów związanych z wejściem w życie Ustawy 2.0. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.