Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa” w ramach XXIII Zjazdu Katedr Teorii i Filozofii Prawa, która dobędzie się w dniach 23 - 26 września 2018 r. Część wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Program

Retro warsztaty dla młodzieży„KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży” - Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się w dniach 17-26 września 2018 r. Do wyboru m.in. zajęcia muzyczne, kaligraficzne, kulinarne i oratorskie, a także multimedialna prezentacja na temat powstania uniwersytetu, zwiedzanie wystawy w Muzeum Uniwersyteckim KUL, rozgrywki gry planszowej „Uniwersytet Niepodległy” oraz warsztaty jazdy na wrotkach.

Zapisy i szczegółowe informacje

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

08.12.2019 - 10.12.2019

XXXVII Dni Praw Człowieka

kul_plakat_2019_dni_praw_czlowieka  Katedra Socjologii Prawa i Moralności INS KUL,  Odział Lubelski Polskiego  Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVII Dni Praw Człowieka zatytułowane "Prawa człowieka w perspektywie prawa naturalnego. W stulecie urodzin Hanny Waśkiewicz". Wydarzenie się odbędzie 9-10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C -618.

plakat_-_konferencja_wojtyska_-_bezowy1 Ośrodek Archiwów, Bibliotek i Muzeów Kościelnych KUL zaprasza na konferencję naukową zatytułowaną "Ojciec Henryk Damian Wojtyska 1933-2009 - historyk kościoła i dogmatyk w dziesiątą rocznicę śmierci", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy o godz. 10.00.

konferencja pieniądz Instytut Ekonomii i Finansów wraz z Narodowym Bankiem Polskim  zapraszają na  konferencję naukową zatytułowaną "Pieniądz - przeszłość, teraźniejszość, przyszłość", która odbędzie się 9 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113. Początek wydarzenia o godz. 9.15.

Koło Naukowe Miłośników Pszczół KUL zaprasza na wykład Mariusza Chachuły (Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli) zatytułowany „Życie pszczół w ciągu roku”. Wykład odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031 o godz. 17.30. Po wykładzie zapraszamy na degustację miodu z Pasieki KUL.

kul_plakaty_2019_granat3 Sekcja Teologii Dogmatycznej KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną "Sługa Boży Ks. Wincenty Granat Rektor KUL w 40. rocznicę śmierci", która dobędzie się 11 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 12.30.