Katedra Teorii i Filozofii Prawa na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na konferencję zatytułowaną „Państwo – społeczeństwo – kultura: formalne i nieformalne źródła prawa” w ramach XXIII Zjazdu Katedr Teorii i Filozofii Prawa, która dobędzie się w dniach 23 - 26 września 2018 r. Część wydarzenia będzie miała miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Program

Retro warsztaty dla młodzieży„KUL równolatkiem Niepodległej, czyli… Retro warsztaty dla młodzieży” - Fundacja Rozwoju KUL zaprasza młodzież szkół średnich na bezpłatne zajęcia warsztatowe, które odbędą się w dniach 17-26 września 2018 r. Do wyboru m.in. zajęcia muzyczne, kaligraficzne, kulinarne i oratorskie, a także multimedialna prezentacja na temat powstania uniwersytetu, zwiedzanie wystawy w Muzeum Uniwersyteckim KUL, rozgrywki gry planszowej „Uniwersytet Niepodległy” oraz warsztaty jazdy na wrotkach.

Zapisy i szczegółowe informacje

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Sympozjum_2019 Katedra Metafizyki,  Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na XXII Sympozjum Metafizyczne z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki”. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Kim jest człowiek? Współczesne debaty antropologiczne". Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

W sympozjum wezmą udział filozofowie z polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, zajmujący się problematyką antropologiczną.

04.12.2019 - 06.12.2019

Mikołajkowy kiermasz książki

Mikołajkowy kiermasz ksiązkiBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na mikołajkowy kiermasz książki, który będzie trwał 5-6 grudnia 2019 r. w godz. 9-19. W ofercie książki już od 1 zł m.in. z literatury, historii, teologii, prawa czy filozofii.

07.12.2019 - 08.12.2019

101. rocznica powstania KUL

101. rocznica powstania KULKUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

04-2019_afisz_opus-magnum_480x680mm_100szt1 Rektor KUL zaprasza 8 grudnia 2019 r. na koncert OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 101. rocznicy powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo. Recital rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, wstęp wolny.

Już 8 grudnia 2019 r. na KUL swoją działalność rozpocznie Uniwersyteckie Radio KUL.  W ramówce znajdą się  między innymi wywiady, reportaże i pasjonujące dyskusje.  Nie zabraknie relacji z wydarzeń uniwersyteckich, opowieści o przeszłości  i wizji przyszłości. Pierwsza audycja rozpocznie  się o godz. 13 45  i  potrwa dwie godziny. Programów akademickiego radia KUL będzie można słuchać na żywo za pośrednictwem strony internetowej uniwersytetu.