Debata Dwóch Ambon27 września 2018 r. w Klasztorze oo. Dominikanów na lubelskim Starym Mieście odbędzie się kolejna Debata Dwóch Ambon. Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś oraz rabin Boaz Pasz (Jerozolima) dyskutować będą na temat „Przełomu czasu w judaizmie i chrześcijaństwie”. Spotkanie poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. Początek o godz. 19.00.

Debatę współorganizuje Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

11.12.2019 - 12.12.2019

Dzień Peruwiański na KUL

kul_plakat_2019_dzien_peruwianski_pl  Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Konsul Honorowy Peru w Lublinie oraz Liceum Śródziemnomorskie w Lublinie zapraszają na "Dzień Peruwiański", który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.