Prawo a wartości w EuropieKatedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL zaprasza na sesję naukową „Prawo a wartości w Europie”, w ramach II Międzynarodowego Kongresu Ruchu «Europa Christi» pt. „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”. Wykłady i dyskusje rozpoczną się 17 października 2018 r. o godz. 9.00 w Auli Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

webinarium_17_czerwcaW czwartek, 17 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 -11.30 odbędzie się webinarium zatytułowane "Jaka polityka i jakie sąsiedztwo Unii Europejskiej?", którego jednym ze współorganizatorów jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL.

Wydarzenie w formie online dobędzie się na platformie Zoom. Link do webinarium.

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL w piątek, 18 czerwca 2021 r. organizuje na platformie Microsoft Teams  międzynarodową konferencję naukową pt. „Zmiana konstytucji”. Uczestnikami konferencją będą przedstawiciele ośrodków naukowych z Polski, Włoch, Litwy i Słowacji.

Konferencja jest organizowana w ramach grantu przyznanego w 2019 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych

Program konferencji.

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa KUL prof. Reinhardowi ZimmermannowiRektor i Senat KUL mają zaszczyt zaprosić na uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Profesorowi Reinhardowi Zimmermannowi. Uroczystość odbędzie się w trybie on-line we wtorek 22 czerwca 2021 r., o godz. 11.00.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.