Polska w UEInstytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacją Konrada Adenauera zaprasza na konferencję promującą publikację „Polska w Unii Europejskiej. Nowe wyzwania”, która odbędzie się 23 października 2018 r. o godz. 9.45 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Wydarzenie będzie poprzedzone Dialogiem Obywatelskim z dr. Markiem Prawdą - Dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Jesienne Dni BiblijneInstytut Nauk Biblijnych KUL zaprasza na Międzynarodowe Jesienne Dni Biblijne, które odbędą się 23-24 października 2018 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Tematem sympozjum będzie zmartwychwstanie w Biblii oraz tradycjach pozabiblijnych. Obszar kultury śródziemnomorskiej, w której badać będziemy fenomen i ideę zmartwychwstania,  obejmuje starożytny Egipt, Mezopotamię, Izrael, Grecję oraz Rzym.

Dział Projektów Międzynarodowych KUL wspólnie z  Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE w Lublinie zapraszają studentów, doktorantów i pracowników KUL na dzień informacyjny „Prestiżowe granty i stypendia dla naukowców na każdym szczeblu kariery”, który odbędzie się 23 października 2018 r. w godz. 10:00 – 15:00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

W trakcie spotkania organizacje wspierające rozwój naukowy: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA), Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD), Katolicka Agencja Wymiany Akademickiej (KAAD), Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej zaprezentują możliwości grantowe i stypendialne dedykowane naukowcom na każdym etapie kariery.

Formularz zgłoszeniowy

Wydział Filozofii KUL serdecznie zaprasza do udziału w cyklu seminariów Consciousness and Cosmos, które w dniach 23-24 października 2018 r. wygłosi prof. Yujin Nagasawa (John Hick Centre for Philosophy of Religion, University of Birmingham, Wielka Brytania). Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest tylko internetowa rejestracja uczestnictwa do dnia 20 października br. Po więcej informacji zapraszamy na stronę kul.pl/Nagasawa.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.