Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg”Instytut Historii KUL oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zapraszają na sympozjum „Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg, które odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Żydzi dla niepodległejPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS oraz Zakład Historii i Kultury Żydów URz zapraszają na Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939)", która odbędzie się 20-21 listopada 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

„Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo"Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" i Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo", która rozpocznie się 20 listopada 2018 r. o godz. 10.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

konferencja Internet jako przestrzeń relacji społecznychEdukacja online, przemoc czy teorie spiskowe w internecie to tylko niektóre tematy, jakie podejmują uczestnicy ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej  „Internet jako przestrzeń relacji społecznych - szanse, ograniczenia, perspektywy", która odbywa się 19-20 stycznia 2021.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku