26.11.2018 - 28.11.2018

Koncerty Chóru KUL na Ukrainie

Chór KUL na UkrainieChór KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki będzie koncertował na Ukrainie. 27 i 28 listopada 2018 r. wystąpi w Gródku Podolskim w kościele pw. Św. Stanisława oraz w Dunajowcach w kościele pw. św. Michała Archanioła. W koncertach obok Chóru KUL wystąpią soliści: Magdalena Jemioła – sopran i Andrzej Gładysz – tenor, którym na fortepianie akompaniować będzie Alesia Aleksandrowicz. W programie koncertów utwory religijne i świeckie, wokalne i wokalno-instrumentalne kompozytorów polskich i obcych.

Koncerty z okazji Dni Papieskich w Winnicy, które odbywają się w 40 rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, zostały zorganizowane przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy.

Katedra Logiki KUL organizuje w dniu 27 listopada 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie X Jesienną Konferencję Logiki pt. Logiki filozoficzne.

Celem konferencji jest analiza problemów użyteczności logiki (systemów logiki, metod stosowanych w logice, rezultatów badawczych) w zastosowaniach w nauce i filozofii oraz filozoficznej doniosłości szeroko rozumianych pojęć modalnych (epistemicznych, doksastycznych, temporalnych, etc), funkcji jakie pełnią te pojęcia w języku, etc. Do udziału w Konferencji zapraszamy logików, filozofów i językoznawców.

Konferencja Naukowa Młodych Teologów„Iuvenes Quaerentes" to ogólnopolska Konferencja Naukowa Młodych Teologów, która jest inicjatywą Koła Naukowego Teologów KUL umożliwiającą początkującym naukowcom-teologom: studentom i doktorantom prezentację wyników swoich badań i wymianę oświadczeń. Najbliższa konferencja odbędzie się 26-27 listopada 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Polskość a katolickość: Ojczyzna w perspektywie wiary".

Program

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni