Katedra Logiki KUL organizuje w dniu 27 listopada 2018 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie X Jesienną Konferencję Logiki pt. Logiki filozoficzne.

Celem konferencji jest analiza problemów użyteczności logiki (systemów logiki, metod stosowanych w logice, rezultatów badawczych) w zastosowaniach w nauce i filozofii oraz filozoficznej doniosłości szeroko rozumianych pojęć modalnych (epistemicznych, doksastycznych, temporalnych, etc), funkcji jakie pełnią te pojęcia w języku, etc. Do udziału w Konferencji zapraszamy logików, filozofów i językoznawców.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.