26.11.2018 - 28.11.2018

Koncerty Chóru KUL na Ukrainie

Chór KUL na UkrainieChór KUL pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki będzie koncertował na Ukrainie. 27 i 28 listopada 2018 r. wystąpi w Gródku Podolskim w kościele pw. Św. Stanisława oraz w Dunajowcach w kościele pw. św. Michała Archanioła. W koncertach obok Chóru KUL wystąpią soliści: Magdalena Jemioła – sopran i Andrzej Gładysz – tenor, którym na fortepianie akompaniować będzie Alesia Aleksandrowicz. W programie koncertów utwory religijne i świeckie, wokalne i wokalno-instrumentalne kompozytorów polskich i obcych.

Koncerty z okazji Dni Papieskich w Winnicy, które odbywają się w 40 rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, zostały zorganizowane przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.