4 grudnia 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym KUL w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Współpraca transgraniczna Polski i Ukrainy. Szanse i wyzwania". Wydarzenie inicjuje projekt „Cooperation of Universities supporting the development of security and crisis management of the Lublin and Lutsk transborder regions", realizowany wspólnie przez KUL i Łucki Narodowy Uniwersytet Techniczny, Ukraina w ramach programu POL-BL-UKR.

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.