wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”, który wygłosi ks. prof. Wojciech Zyzak (Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie). Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”Instytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”, która odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00.

„Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów", które odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-623.

04.12.2018 - 05.12.2018

Lublin niedalekiej przyszłości

Instytut Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na prezentacje studentów gospodarki przestrzennej KUL dotyczące zrównoważonych zmian w przestrzeni Lublina: #16 Rozmowy o mieście - Lublin niedalekiej przyszłości.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018, godz. 17.00, sala CTW-114 (Centrum Transferu Wiedzy KUL).

02.12.2018 - 05.12.2018

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje AdwentoweRekolekcje adwentowe  w Kościele Akademickim KUL poprowadzi w tym roku ks. prof. Andrzej Szostek. Ich tematem będzie „Bóg Mądry i Miłosierny”, a odbędą się one 3-5 grudnia 2018 r. Nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 19.00 we wtorek 4 grudnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński dokona poświęcenia nowego krzyża przed kościołem.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.