wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie", zaprasza na wykład „Konstytucja apostolska Veritatis gaudium o uniwersytetach i wydziałach kościelnych”, który wygłosi ks. prof. Wojciech Zyzak (Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie). Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”Instytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Blask prawdy i miłości. Humanae vitae i Veritatis splendor dzisiaj”, która odbędzie się 5 grudnia 2018 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031. Rozpoczęcie konferencji o godz. 9.00.

„Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów"Katedra Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL zaprasza na interdyscyplinarne seminarium naukowe „Młodzież i uzależnienia 2. Uzależnienie od współczesnych mediów", które odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 9.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-623.

04.12.2018 - 05.12.2018

Lublin niedalekiej przyszłości

Instytut Architektury Krajobrazu KUL zaprasza na prezentacje studentów gospodarki przestrzennej KUL dotyczące zrównoważonych zmian w przestrzeni Lublina: #16 Rozmowy o mieście - Lublin niedalekiej przyszłości.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2018, godz. 17.00, sala CTW-114 (Centrum Transferu Wiedzy KUL).

02.12.2018 - 05.12.2018

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje AdwentoweRekolekcje adwentowe  w Kościele Akademickim KUL poprowadzi w tym roku ks. prof. Andrzej Szostek. Ich tematem będzie „Bóg Mądry i Miłosierny”, a odbędą się one 3-5 grudnia 2018 r. Nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 19.00 we wtorek 4 grudnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński dokona poświęcenia nowego krzyża przed kościołem.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.