100.rocznica powstania KULRektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II serdecznie zaprasza na obchody 100. rocznicy powstania KUL, którą będziemy świętować 8 grudnia 2018 r.

Program:

8.00 Msza Święta – przewodniczenie i homilia bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy Brooklynu (Kościół Akademicki KUL)

10.00 Uroczyste posiedzenie Senatu KUL (Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego)

• Hymn Państwowy
  • Wystąpienie Rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego
  • Wręczenie Medali za Zasługi dla KUL
  • Wręczenie Medali Jubileuszowych 100-lecia KUL
  • Słowo Wielkiego Kanclerza KUL abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego
  • Gaudeamus igitur

12.00 Złożenie kwiatów na grobie ks. Radziszewskiego

13.00 Uroczyste odsłonięcie pomnika ks. I. Radziszewskiego (skwer abp. J. Życińskiego)

Wydział Nauk Społecznych zaprasza na premierę książki autorstwa prof. Adama Bieli „Idzi Radziszewski. Charyzmatyczny psycholog”. Wydarzenie odbędzie się w 100. rocznicę powstania KUL, 8 grudnia 2018 r., o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Spotkanie poprowadzi prof. Zbigniew Zaleski

Monografia ma charakter studium historyczno-krytycznego oraz metodologiczno-psychologicznego, dotyczącego osoby oraz działalności naukowej Idziego Benedykta Radziszewskiego – założyciela i pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Spotkanie z autorem książki, prof. Adamem Bielą odbędzie się w ramach obchodów stulecia istnienia KUL. Publikacja ma podkreślić wyjątkowość osoby założyciela oraz znaczenia tego wydarzenia – Uniwersytet Lubelski został założony przez uczonego, gruntownie wykształconego w zakresie przyrodniczych i filozoficznych podstaw psychologii.

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na "Mikołajkowy kiermasz książki". W przygotowanej ofercie znajdują się publikacje z zakresu literatury, historii, historii sztuki, teologii i religioznawstwa, prawa, socjologii, psychologii, pedagogiki, ekonomii i nauk politycznych, filozofii oraz nauk ścisłych. Są to zarówno publikacje nowe, jak i starsze, które ukazały się kilkadziesiąt lat temu - w pierwszej połowie XX wieku. Poza książkami polskimi będzie można nabyć te wydane w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim i francuskim.

Ceny książek rozpoczynają się już od symbolicznej złotówki.

Kiermasz czynny będzie 7 grudnia 2018 (piątek) w godz. 9.00-19.00 oraz 8 grudnia 2018 (sobota) w godz. 9.00-15.00.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.