11.12.2018 - 12.12.2018

XXXVI Dni Praw Człowieka

Dni Praw CzłowiekaKatedra Socjologii Prawa i Moralności KUL, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Sądecko-Lubelski zapraszają na XXXVI Dni Praw Człowieka, które rozpoczną się 12 grudnia 2018 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

„Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100-lecia Biblioteki „Ex thesauro Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL”, które odbędzie się 12 grudnia 2018 r. o godz. 12.00. Na wystawie zostaną zaprezentowane najstarsze i najcenniejsze obiekty zgromadzone w Oddziale Zbiorów Specjalnych: rękopisy, stare druki, zbiory graficzne, kartograficzne i muzyczne. Po raz pierwszy zaprezentowanych zostanie jednocześnie tak wiele oryginalnych dokumentów, które zazwyczaj nie opuszczają zamkniętych magazynów. Wystawę będzie można zwiedzać do 21 grudnia 2018 r.

Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim, który odbędzie się 12 grudnia 2018 r. Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim. Homilię wygłosi ks. dr hab. Janusz Lekan, prof. KUL, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Teologii KUL. Od godz. 11.30 zapraszamy do Centrum Edukacyjno-Kongresowego KUL, gdzie uczniowie będą mieli okazję do poznania oferty edukacyjnej KUL oraz wysłuchania wykładów, które wygłoszą dr Aleksandra Borowicz: „Mówiące dłonie” oraz dr Andrzej Zykubek: „Mój starszy brat – Neandertalczyk”.

Fotorelacja

„Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka.Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe, która odbędzie się 11-12 grudnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114. Konferencję patronatem objęła Przewodnicząca  Zespołu Edukacji Elementarnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN prof. dr hab. Józefa Bałachowicz.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.