Instytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców zapraszają na konferencję FORUM SPÓŁDZIELCZE 2019 „Bezpieczeństwo Spółdzielni”. Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2019 r. o godz. 10.00 w sali CTW- 113.

Program konferencji

kul_plakat_2019_konserwatorium_mysli Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks. prof. dra hab. Ireneusza Mroczkowskiego (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) zatytułowany „Natura osoby ludzkiej" jako projekt antropologii Jana Pawła II. Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 27 lutego 2019 r. w  Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

Lublin ekumeniczny 2019Zapraszamy na się spotkanie ekumeniczne inaugurujące program „Lublin Ekumeniczny 2019 ku Jedności. 450 lat Unii Lubelskiej (1569-2019)”, którego jednym z partnerów jest KUL. Spotkanie rozpocznie się w środę, 27 lutego 2019 r., o godz. 17.00 nabożeństwem ekumenicznym w Bazylice OO. Dominikanów.

„Konstanty Zamoyski i jego kozłowiecka kolekcja fotografii"Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej Instytutu Historii Sztuki KUL oraz lubelski oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki serdecznie zapraszają na wykład dr Magdaleny Widelskiej „Konstanty Zamoyski i jego kozłowiecka kolekcja fotografii", który rozpocznie się 27 lutego 2019 r. (środa), o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

26.02.2019 - 27.02.2019

Media Day

Media dayInstytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Uniwersyteckie Centrum Medialne zapraszają na Media Day czyli wydarzenie promujące powstające Uniwersyteckie Centrum Medialne. Odbędzie się ono 27 lutego 2019 r. w godz. 12.00-14.00 w atrium Collegium Norwidianum.

Zespół Piesni i TańcaW drugie stulecie swego istnienia KUL wchodzi nie tylko z nowymi projektami naukowymi i dydaktycznymi, ale także z inicjatywami, które integrują środowisko akademickie, promują uniwersytet w kraju i za granicą, promują region – Województwo Lubelskie. Takim projektem jest Zespół Pieśni i Tańca KUL. Pozwoli on nie tylko odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru; celem jest szeroko rozumiana edukacja młodzieży studenckiej w zakresie tańca, śpiewu, muzyki i etnografii.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.