Zespół Piesni i TańcaW drugie stulecie swego istnienia KUL wchodzi nie tylko z nowymi projektami naukowymi i dydaktycznymi, ale także z inicjatywami, które integrują środowisko akademickie, promują uniwersytet w kraju i za granicą, promują region – Województwo Lubelskie. Takim projektem jest Zespół Pieśni i Tańca KUL. Pozwoli on nie tylko odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru; celem jest szeroko rozumiana edukacja młodzieży studenckiej w zakresie tańca, śpiewu, muzyki i etnografii.

webinarium 29 maja 2020 r.  odbędzie się międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL zatytułowane „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe".  Głównym celem wydarzenia będzie identyfikacja ogólnoeuropejskiego dyskursu na temat roli i miejsca Unii Europejskiej w świecie w okresie poszukiwania nowego paradygmatu jej polityki zewnętrznej. Seminarium rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowane online.