kul_plakat_2019_11-m Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Instytut Historii KUL, Katedra Stosunków Międzynarodowych KUL, Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL zapraszają na "Sympozjum naukowe w 15 rocznicę zamachów terrorystycznych w Madrycie z 11 marca 2004 roku", które dobędzie się 11 marca 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

Aklaud 2018Już po raz piąty zostaną wręczone Akademickie Laury Dziennikarskie. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego 2018 odbędzie się 11 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Uroczystości będzie towarzyszyć debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”. Organizatorem wydarzenia są dwa lubelskie uniwersytety: UMCS i KUL, a partnerem jest Prezydent Miasta Lublin.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.