kul_plakat_2019_11-m Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Instytut Historii KUL, Katedra Stosunków Międzynarodowych KUL, Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL zapraszają na "Sympozjum naukowe w 15 rocznicę zamachów terrorystycznych w Madrycie z 11 marca 2004 roku", które dobędzie się 11 marca 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 113.

Aklaud 2018Już po raz piąty zostaną wręczone Akademickie Laury Dziennikarskie. Gala Akademickiego Lauru Dziennikarskiego 2018 odbędzie się 11 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Uroczystości będzie towarzyszyć debata „Media lokalne i społeczeństwo obywatelskie”. Organizatorem wydarzenia są dwa lubelskie uniwersytety: UMCS i KUL, a partnerem jest Prezydent Miasta Lublin.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.