Katedra antropologii Filozoficznej i Filozofii prawa KUL, Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej zapraszają na XVIII Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli i Wychowawców "Szkoła miejscem wychowania człowieka", która odbędzie się 16 marca 2019 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Podczas konferencji zostaną podjęte kwestie związane z funkcjonowaniem szkoły jako miejsca wychowania dzieci i młodzieży.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.