20.03.2019 - 21.03.2019

Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli

kul_plakat_2019_stalowa Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli zaprasza 21 marca 2019 r. na Dzień Otwarty KUL w Stalowej Woli. W ramach wydarzenia zaplanowano ciekawe prelekcje i warsztaty z zakresu dopalaczy, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

Zapraszamy!

Katedra Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL zaprasza na otwarte seminarium O książce Andrzeja Grzegorczyka W poszukiwaniu ukrytego sensu. Wydarzenie rozpocznie się 21 marca 2019 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali GG- 208.

skarby_biblioteki_paaac_krasinskich_01_2_3 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do obejrzenia wystawy "Ex thesauro. Ze skarbca Biblioteki Uniwersyteckiej KUL", tym razem w formie multimedialnej, w arkadach Pałacu Krasińskich w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana codziennie po godz. 18.00 do 3 kwietnia 2019 r.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

Powtórki przed maturąJuż wkrótce rozpocznie się kolejna edycja Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. To doskonała okazja, aby uzupełnić lub usystematyzować swoją wiedzę pod okiem wykładowców akademickich. Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w pięć kolejnych piątków i sobót marca oraz kwietnia, tj.: 6-7, 13-14, 20-21, 27-28 marca oraz 3-4 kwietnia 2020 r. W ofercie znajdą się zajęcia z niemal wszystkich przedmiotów maturalnych. Zapisy za pośrednictwem strony internetowej Uniwersytetu Otwartego KUL ruszają w środę 12 lutego o godz. 15:00!

Harmony RyczekCentrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz Muzeum KUL zapraszają na wystawę prac znanego fotografa oraz absolwenta KUL Marcina Ryczka. Wystawę „Harmony” w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia będzie można oglądać do 5 maja 2020 r., a jej otwarcie zaplanowano 21 lutego 2020 r. o godz. 17.00.

Prace Marcina Ryczka to seria minimalistycznych, operujących symbolami fotografii. Ich przewodnia myśl to minimum formy, maksimum treści. Tytułowa Harmonia nawiązuje do formy, treści i procesu tworzenia prezentowanych fotografii. Temat jest wielowymiarowy, odnosi się do wolności, duchowości, relacji człowiek-natura.

kul_plakat_2020_wystawa_wystawa_foto Galeria 1 im. B. Słomki zaprasza na otwarcie wystawy fotografii „Miejsca, które były" autorstwa Pauli Krzykowskiej, absolwentki historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Będzie to wystawa fotografii ukazujących miejsca opuszczone i zapomniane. Efekt czterech lat małych podróży po miasteczkach, wsiach i podwórkach kamienic. Wernisaż odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Galerii 1 im. B. Słomki w Gmachu Głównym (2 piętro). Wystawa potrwa do 27 marca 2020 r.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.