iii-okmh Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Katedra Języków Romańskich KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz  Fundacja Scytia zapraszają na III Ogólnopolski Kongres Młodych Hispanistów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 113 i 114.

W Kongresie udział zapowiedzieli: JE Alberto Salas Barahona, Ambasador Republiki Peru oraz Guillermo Escribano Manzano, zastępca Ambasadora Hiszpanii w Polsce.

Program Kongresu

Katedra Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa KUL oraz Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu zapraszają na Lubelskie Seminarium Otwarte im. ks. Andrzeja Maryniarczyka SDB. Gościem seminarium będzie prof. Marek Rembierz, który wygłosi referat pt. Stefan Swieżawski: realizm metafizyczny jako pedagogia nadziei.

Seminarium rozpocznie się online w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godz. 17.00. Link do spotkania bit.ly/filozofia_otwarte_seminarium_4.

Dodatkowe informacje www.filozofia.kul.pl.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.