Katedra Medialnej Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zaprasza na V Dni Dziennikarza „W ogniu pytań. Praca rzecznika prasowego”. Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 – 13.00 Droga Męczenników Majdanka 70, s. 241.  W pierwszej części odbędą się spotkania z rzecznikami prasowymi, którzy opowiedzą o tajnikach swojego zawodu. Wśród zaproszonych gości m.in. dyrektor ds. komunikacji, rzecznik prasowy KUL dr Lidia Jaskuła oraz rzecznik Centrum Spotkania Kultur Ewa Dados-Jabłońska. W drugiej części studenci będą uczestniczyć w otwartych warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy: Emila Paliwodę (TVP3 Lublin), Renatę Chrzanowską (PAP), Tomasza Spicyna (Polskie Radio Lublin).

cul_mun  Koło Naukowe Studentów Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych KUL we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na V edycję symulacji obrad ONZ - CUL MUN (Catholic University of Lublin Model United Nations). Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2019 r. Gościem specjalnym będzie Pani Anita Kołodyńska (Departament Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka MSZ).

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.