kul_plakat_2019_5_kwietnia_konferencja Koło Romanistów Studentów KUL oraz Koło Polonistów Studentów KUL zapraszają na konferencję zatytułowaną "République Sarmate. Republika sarmacka jako część dziedzictwa europejskiego. Hommage à Anna Drzewicka (1932-2018)",  która odbędzie się 5 kwietnia 2019 r.  o godz. 10.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

04.04.2019 - 05.04.2019

Akademicka Droga Krzyżowa

akademicka_dk_2019 Tradycyjnie w Wielkim Poście, duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich studentów, pracowników naukowych i mieszkańców Lublina na Akademicką Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 5 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 przed Kościołem Akademickim KUL. Droga Krzyżowa przejdzie drogami Miasteczka Akademickiego. Prosimy o zabranie świec. Na zakończenie zapraszamy do Kościoła Akademickiego KUL na Czuwanie przy Krzyżu z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

cul_mun  Koło Naukowe Studentów Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych KUL we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na V edycję symulacji obrad ONZ - CUL MUN (Catholic University of Lublin Model United Nations). Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2019 r. Gościem specjalnym będzie Pani Anita Kołodyńska (Departament Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka MSZ).

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni