kul_plakat_2019_5_kwietnia_konferencja Koło Romanistów Studentów KUL oraz Koło Polonistów Studentów KUL zapraszają na konferencję zatytułowaną "République Sarmate. Republika sarmacka jako część dziedzictwa europejskiego. Hommage à Anna Drzewicka (1932-2018)",  która odbędzie się 5 kwietnia 2019 r.  o godz. 10.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

04.04.2019 - 05.04.2019

Akademicka Droga Krzyżowa

akademicka_dk_2019 Tradycyjnie w Wielkim Poście, duszpasterstwo akademickie zaprasza wszystkich studentów, pracowników naukowych i mieszkańców Lublina na Akademicką Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 5 kwietnia 2019 r. o godz. 18.00 przed Kościołem Akademickim KUL. Droga Krzyżowa przejdzie drogami Miasteczka Akademickiego. Prosimy o zabranie świec. Na zakończenie zapraszamy do Kościoła Akademickiego KUL na Czuwanie przy Krzyżu z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

cul_mun  Koło Naukowe Studentów Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych KUL we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na V edycję symulacji obrad ONZ - CUL MUN (Catholic University of Lublin Model United Nations). Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2019 r. Gościem specjalnym będzie Pani Anita Kołodyńska (Departament Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka MSZ).

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.