W dniu 8 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW 302, rozpocznie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół średnich An der KUL ist Deutsch cool! Jest to już szósta edycja konkursu, organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej KUL. Bierze w niej udział 131 szkól z całego kraju, które zgłosiły 1644 uczestników. Do finału zakwalifikowanych zostało 28 uczniów, którzy w dwóch pierwszych etapach konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego i obszerną wiedzą o Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Liechtensteinie.

aktualia_2019 Koło Naukowe Psychologii KUL zaprasza na XXVI Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych Aktualia 2019. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Każde pokolenie ma swój kryzys". Wydarzenie odbędzie się w dn. 8-10 kwietnia 2019 r.  w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 408 i 113.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.

Zapraszamy na Wykład Inauguracyjny LXI Tygodnia Filozoficznego, który wygłosi prof. Ryszard Legutko. Tematem wykładu będzie „Wolność a natura ludzka”, a rozpocznie się on 8 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-114.

Irina SyzonenkoBiblioteka Uniwersytecka KUL (ul. Chopina 27) zaprasza na wystawę prac Iriny Syzonenko pt. „To, co nas łączy”. Artystka tworzy różnymi metodami graficznymi, maluje akwarelą, grafitem, piórem, komponuje collage, łączy techniki plastyczne. Nie boi się intensywnych barw, doskonale odnajduje się w grze kontrastów. Obok przedstawień figuratywnych, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, a niekiedy sięga do tradycji surrealizmu. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 prace, w tym grafiki i fotografie. Wernisaż odbędzie się 5 kwietnia 2019 roku o godz. 15.00. Wystawa będzie czynna do 17 kwietnia.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.