aktualia_2019 Koło Naukowe Psychologii KUL zaprasza na XXVI Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych Aktualia 2019. Tegoroczna edycja została zatytułowana "Każde pokolenie ma swój kryzys". Wydarzenie odbędzie się w dn. 8-10 kwietnia 2019 r.  w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 408 i 113.

07.04.2019 - 11.04.2019

LXI Tydzień Filozoficzny

Tematem tegorocznej, już LXI edycji Tygodnia Filozoficznego, który odbędzie się  8-11 kwietnia 2019 r. jest Rzeczywistość – myśl – działanie.

W tym roku skupimy się na klasycznym podziale filozofii zaczerpniętym jeszcze od stoików, prezentując jednocześnie w obrębie środowiska uniwersyteckiego Wydziału Filozofii KUL różnorodne podejścia do uprawiania samej filozofii, jak i jej dyscyplin – metafizyki i ontologii, epistemologii i logiki, a także etyki i ujęć historycznych, skontrastowane z wielostronnymi podejściami innych ośrodków akademickich w Polsce. W tych trzech klasycznych dziedzinach filozofii wydaje się zawierać i wyczerpywać sens uprawiania filozofii w ogóle, ponieważ powstające w ciągu wieków refleksji filozoficznej inne dyscypliny filozoficzne, dają się ostatecznie wyprowadzić, bądź ostatecznie sprowadzić do tych trzech klasycznych dyscyplin.

Zapraszamy na Wykład Inauguracyjny LXI Tygodnia Filozoficznego, który wygłosi prof. Ryszard Legutko. Tematem wykładu będzie „Wolność a natura ludzka”, a rozpocznie się on 8 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-114.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.